Bc. Jana ŠimonováPříběh

Díky svému otci, který působil jako fyzioterapeut u reprezantačního týmu řeckořímského zápasu a fotbalu jsem měla vždy hodně blízko k rehabilitaci. Po dokončení studií fyzioterapie v roce 2007 jsem okusila rehabilitaci z jiného soudku a to rehabilitaci dětí a miminek v Nových lázní v Teplicích. Působila jsem i 3 roky na soukromé rehabilitaci MUDr. Šindelářové, ale práce s dětmi mě natolik zaujala, že jsem v roce 2014 přijala nabídku na roční pracovní stáž v zahraničí, kde jsem pracovala s postiženými dětmi. Po návratu v roce 2015 mě oslovil HC Litvínov s nabídkou práce s mládeží. Kombinace práce s dětmi a ještě k tomu sportovci mě naprosto uchvátila. V klubu působím dodnes a poznatky využívám i ve své soukromé praxi při práci s ostatními pacienty, mezi které patří nejen děti a aktivní sportovci, ale také starší lidé sportující rekreačně ať už kvůli dřívějšímu úrazu nebo bolestem. Fyzioterapie se mi stala spíše poslámím a částí mého života než jen prací. Do budoucna bych ráda fyzioterapii propojina i s psychosomatikou.


V oboru působím již 10 let. Praxi jsem získala v soukromé rehabilitační ambulanci, lázeňství, ve sportovních klubech i v zahraničí. Absolvovala jsem mnoho seminářů, odborných kurzů a stále se vzdělávám. Věnuji se jak fyzioterapii dětí, tak i dospělých a sportovců.

V Centru sportovní medicíny nabízíme širokou škálu odborných přístupů k fyzioterapii, individuální cvičení dle diagnózy, cvičení na balančních plochách, SM - systém, tejpování, mobilizace kloubů, baňkování či měkké techniky na uvolnění svalů, propriofoot atd.

Zaměřujeme se na bolesti pohybového aparátu, pooperační a poúrazové stavy i na předoperační péči.