Fyzioterapie

Bc. Jana ŠimonováPříběh

Díky svému otci, který působil jako fyzioterapeut u reprezentačního týmu řeckořímského zápasu a fotbalu jsem měla vždy hodně blízko k rehabilitaci. Po dokončení studií fyzioterapie v roce 2007 jsem okusila rehabilitaci z jiného soudku a to rehabilitaci dětí a miminek v Nových lázní v Teplicích. Působila jsem i 3 roky na soukromé rehabilitaci MUDr. Šindelářové, ale práce s dětmi mě natolik zaujala, že jsem v roce 2014 přijala nabídku na roční pracovní stáž v zahraničí, kde jsem pracovala s postiženými dětmi. Po návratu v roce 2015 mě oslovil HC Litvínov s nabídkou práce s mládeží. Kombinace práce s dětmi a ještě k tomu sportovci mě naprosto uchvátila. V klubu působím dodnes a poznatky využívám i ve své soukromé praxi při práci s ostatními pacienty, mezi které patří nejen děti a aktivní sportovci, ale také starší lidé sportující rekreačně ať už kvůli dřívějšímu úrazu nebo bolestem. Fyzioterapie se mi stala spíše posláním a částí mého života než jen prací. Do budoucna bych ráda fyzioterapii propojila i s psychosomatikou.


V oboru působím již 10 let. Praxi jsem získala v soukromé rehabilitační ambulanci, lázeňství, ve sportovních klubech i v zahraničí. Absolvovala jsem mnoho seminářů, odborných kurzů a stále se vzdělávám. Věnuji se jak fyzioterapii dětí, tak i dospělých a sportovců.

V Centru sportovní medicíny nabízíme širokou škálu odborných přístupů k fyzioterapii, individuální cvičení dle diagnózy, cvičení na balančních plochách, SM - systém, tejpování, mobilizace kloubů, baňkování či měkké techniky na uvolnění svalů, propriofoot atd.

Zaměřujeme se na bolesti pohybového aparátu, pooperační a poúrazové stavy i na předoperační péči.

Bc. Ondřej KlementPříběh

Vystudoval jsem gymnázium v Teplicích a poté 3letý bakalářský obor Fyzioterapie na UJEP v Ústí nad Labem. Zde jsem zejména díky skvělým přednášejícím posbíral spoustu důležitých informací, především o funkcích těla.

Vždy mne zajímalo spojení fyzioterapie se sportem, který provází celý můj život.

Má více než 10letá profesní praxe u sportu (FK TEPLICE a.s.) mne specializovala do traumatologie, sportovní fyzioterapie a terapie funkčních bolestivých syndromů.

Svou odbornost zvyšuji pravidelným absolvováním kurzů a seminářů (mj. Kinesiotape, ACT, Sportovní trénink ve fyzioterapii, Baňková terapie, Funkční dynamická stabilizace, FIFA Isokinetic Medical Group Conference aj.)

Fyzioterapii chápu jako cestu za obnovou správného pohybu, který je narušen úrazem, nemocí nebo přetížením. Na tuto cestu se většinou člověk vydává, až když je pacientem. Fyzioterapeut by tedy měl být odborným průvodcem, nikoliv však léčitelem.


Co je fyzioterapie?

Fyzioterapie je obor, který léčí bolesti pohybového aparátu – svalů, šlach a kloubů. Dokáže ulevit od bolestí hlavy, bolestí břicha či menstruačních bolestí a zmírnit obtíže vznikající v důsledku psychického vypětí či stresu. Fyzioterapie pomáhá předcházet problémům se zády a klouby, zpomaluje stárnutí a opotřebování těla, zlepšuje schopnost regenerace po fyzické zátěži nebo psychickém napětí.

Naše služby ve fyzioterapii

Nabízíme individuální přístup, profesionální jednání, krátkou objednací dobu a dostatečně dlouhý čas na každého pacienta. U každého pacienta postupujeme od prvotního vyšetření přes diagnostiku problémů až po stanovení plánu terapie. Pro obnovu správného fungování pohybového aparátu využíváme metody pohybové, manuální a fyzikální (přístrojové) terapie.

Objednejte se k nám, pokud:

  • máte doporučenou fyzioterapii od svého lékaře;
  • vás trápí akutní či chronický problém s pohybovým aparátem, který chcete řešit;
  • cvičíte, běháte, sportujete a chcete zkonzultovat, zda děláte pohyby efektivně a správně bez výrazného přetěžování;
  • vás občas pobolívají záda či jiná část pohybového aparátu a chcete s tím něco udělat;
  • nemáte žádné potíže, ale rádi byste své tělo zrelaxovali a předešli případným potížím;
  • jste firma, která chce dopřát svým zaměstnancům benefity v podobě regeneračních služeb (ergonomie práce, fyzioterapie, masáže);
  • pořádáte sportovní či jinou událost a potřebujete nás v terénu (jsme totiž mobilní a rádi přijedeme za vámi);
  • potřebujete poradit s ergonomií vašeho pracovního nebo osobního prostředí.